O HALLEROWIE

Wielka Wieś należała do tej części Pomorza, która w 1919 roku po wieloletniej niewoli wróciła do Polski.
10 lutego 1920 roku odbyły się zaślubiny Polski z morzem. Jeden z oficerów biorących udział w uroczystości - Henryk Bagiński - zakupił od Leona Torlińskiego 20 hektarów ziemi i w ten sposób powstało Hallerowo. Sam Józef Haller zakupił 5 hektarów ziemi. Te ziemie jak i sąsiadujące z nimi należące do innych właścicieli ziemskich utworzyły letnisko nadmorskie, otrzymało ono nazwę "Wielka Wieś Hallerowo". Od tego czasu letnisko zaczęło bujnie rozkwitać. W tamtym okresie powstał drewniany domek letniskowy nazwany "Hallerówką", a także "Błękitny Domek", pensjonat "Warszawianka", pensjonat "Solmare" czy też dworek "Sienkiewiczówka". W roku 1926 powstało Towarzystwo Przyjaciół Hallerowa, które za zadanie postawiło sobie rozwój osady pod każdym względem zarówno ekonomicznym, jak i sportowym czy też kulturalnym. W 1930 roku rozpoczęto budowę kościoła p.w. Św. Wojciecha z inicjatywy wspomnianego Towarzystwa.
Hallerowo od początku było turystyczną dzielnicą willową i bardzo szybko stała się ekskluzywnym kompieliskiem, głównie odwiedzanym przez artystów, inteligencję oraz wyższych oficerów sztabowych.
Na początku lat 30-tych Wielką Wieś - Hallerowo połączono drogą z Jastrzębią Górą, która dopiero zaczynała powstawać. Towarzystwo było również inicjatorem budowy budynku stacji kolejowej. Stacja nosiła nazwę "Wielka Wieś - Hallerowo" aż do 1950 roku.

Ważne informacje

Warunkiem pełnej rezerwacji jest wpłata zadatku w kwocie 30% do 4 dni od dokonania rezerwacji telefonicznie, bezpośrednio na konto właścicieli lub przekazem pocztowym. Za bezpieczeństwo dzieci w naszym obiekcie odpowiedzialność ponoszą rodzice.
Nr konta:
Marcin Kowalski
Millennium Bank 74 1160 2202 0000 0000 5368 4704

Goście, którzy prowadzą działalność gospodarczą,chcący otrzymać fakturę VAT z numerem NIP za pobyt w naszych apartamentach, muszą zgłosić ten fakt już w momencie dokonywania rezerwacji.

Adres

Hallerowo Apartamenty

ul. Spokojna 22

84-120 Władysławowo

Dane Kontaktowe

+48 501 059 838

+48 504 256 018

info@hallerowo.com